ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 122/6497/2012
24.10.2012 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі:
Головуючого-судді: Малухіна В.В.
При секретарі: Сеїтмеметової С.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополі про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії
в с т а н о в и в:
Позивачка 07.08.2012 року звернулася до суду з позовом про скасування рішення Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя № 222/с-08 від 15.06.2012 року та зобов`язання відповідача прийняти рішення про призначення позивачці пенсії за віком. Мотивує тим, позивачка з 20.10.1996 року по 17.03.2000 року обіймала різноманітні посади в галузях народного господарства та виконувала свої обов`язки згідно трудових договорів. У 2004 року позивачка виїхала на постійне місце проживання до Ізраїлю. 11.06.2012 року позивачка звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком. Однак 15.06.2012 року Рішенням № 222/с-08 їй було відмовлено в призначенні пенсії. Вважає вказане рішення незаконним та таким, що підлягає скасуванню. Просить зобов`язати відповідача прийняти рішення про призначення їй пенсії за віком.
Представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги позову підтримала просила задовольнити.
Представник відповідача за довіреністю Сергєєва І.В. в судовому засіданні проти позову заперечила, мотивуючи тим, що при зверненні позивачці із заявою про призначенні пенсії не надані документи, яки б підтверджували, що вона проживала на території Центрального району м. Сімферополя. У заяві про виплату пенсії вказано адресу - АДРЕСА_1, що віднесено до території Київського району м. Сімферополя, крім того, документи надані для призначення пенсії не відповідають вимогам встановленим законодавством.
Суд заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 21 Конституції України права і свобод людини є невідчужуваними та непорушними.
Ст. 55 Конституції України передбачено, що права і свободи громадян захищаються судом.
Згідно до ст.. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати працездатності, годувальника, безробіття з належних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Ст.2 ч. 3 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.
Відповідно ч.1 ст. 44 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. Особисто або через представника, який діє на підставі довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до п.1 Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок), заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації).
П. 2 Порядку , заява про призначення пенсії подається до управління пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах за місцем проживання (реєстрації).
Згідно п.29 порядку за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування. Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання (реєстрації).
П.37 Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначення пенсії, а також про проведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Відповідно до п. 38 Порядку, при прийманні документів, орган, що призначає пенсію: а) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорту та документам про стаж; б) здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів; в) перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження.
Судом встановлено, що 11.06.2012 року представник позивача ОСОБА_4 звернувся до Управління пенсійного фонду в Центральному районі м. Сімферополя із письмовою заявою про призначення пенсії за віком ОСОБА_1 Разом із заявою надав копії документів про вік, стаж, заробітну плату. У заяві про виплату пенсії адреса ОСОБА_1 вказана - АДРЕСА_1, яка не віднесена до території Центрального району м. Сімферополя (а.с.7-23). Відповідно довідки адресно - довідкового підрозділу ГУ МВС України в АРК ОСОБА_1 «зареєстрованим/знятим з обліку на території АРК не значиться» (а.с. 38). Рішенням № 222/с-08 від 15.06.2012 року Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя позивачці відмовлено в призначенні пенсії за віком (а.с.5-6).
Таким чином, підстав для призначення пенсії ОСОБА_1 саме Управлінням пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя, як управління пенсійного фонду за місцем проживання заявника - суд не вбачає.
На підставі викладеного, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Сплачені судові витрати залишити за позивачкою.
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України, ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Постанови Правління Пенсійного фонду України «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 9-12, 17, 23, 71, 72, 86, 99, 94, 158-163, 167, 186 КАС України, суд,
п о с т а н о в и в:
В задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити.
Сплачені судові витрати залишити за позивачкою.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд м. Сімферополя протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суддя